SEO Dediler Geldik!

Organik Gelirlerinizi Artırmanın Yolu SEO'dan geçer

SEO Dediler Geldik!

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) dijital pazarlamanın en önemli bölümlerinden birisidir. Arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırılan SEO, internet sitenizin, arama yapan kullanıcıların aradıkları içeriklerle alakalı olabilecek en doğru verileri bulabilmesini sağlar. Arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun olabilecek şekilde optimize edilmesini sağlayan SEO çalışmaları diğer siteler arasından internet sitenizin sıyrılmasını sağlar. 

Bu çalışmalar ile başarı elde edilebilmesi için profesyonel destek alınması gerekir. Müşteri ve firmanın işbirliği içerisinde içerik ve teknik düzenlemeleri birlikte yapması uygundur.

 

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları sadece belirli anahtar kelimelerde sıralamalarda yükselmekten daha fazlasını içerir. SEO’nun temel hedefi kullanıcıların gerçekleştirdikleri sorgulara göre doğru bilgi ve hizmeti sunabilmektir. En yararlı olacak içeriği, arama motorlarının teknik anlamda bu içeriğe kolay ulaşabilmesi ve içeriğin kalitesini artırmak için bağlantı iyileştirmelerinin yapılması da gerekir. 

 

SEO Neden Gereklidir?

SEO, kurumsal firmalar, e-ticaret firmaları, haber siteleri ve birçok blog sayfası için önemli bir dijital pazarlama ağından yararlanabilme imkanını sunar. Etkili bir şekilde yapıldığı zaman olumlu sonuçlar alınabilecek olan SEO çalışmaları ile ürünleriniz ve hizmetleriniz anahtar kelimeler üzerinden tespit edilir ve ilk sayfaya gelebilmeniz sağlanır. Böylelikle marka bilinirliğiniz ve satış oranlarınız da yükselmeye başlar. 

 

SEO Teklifleri Nasıl Belirleniyor?

SEO fiyat teklifleri belirlenirken ön analiz sürecinden geçilir. Analiz sürecinde son 2 yıla ait olan trafik değerleri, trafiğin kanallara göre dağılımı, rekabetteki yeri, trafik aldığı ve düşüşte olduğu kelimeler ile birlikte Google parametrelerine uyumluluk seviyesi incelenir. Analiz çalışmaları rapor haline getirilir ve müşteriler ile paylaşılır. Daha sonraki süreçte maliyet değerlendirmesi yapılır ve teklif süreci başlatılır.

 

İç SEO Nedir?

İç SEO, sitenin temel yapısını oluşturan bileşenlerin doğru şekilde çalıştığını analiz etmek ve iyileştirmek için kullanılır. Süreçte ilk etapta sitenin teknik incelemeleri yapılır. Daha sonra internet sitesinin performansı ve teknik kısımlarında iyileştirme çalışmaları yapılır. Analizlerden sonra arama motorları tarafından sitenin nasıl gözüktüğü ve hataların tespiti yapılır. Yapılan çalışmalar neticesinde internet siteleri Google tarafından indexlenmeye, ilgili olan kullanıcılara daha kolay bir şekilde sunulmaya başlar.

 

Site Dışı SEO Nedir?

İnternet sitelerinin kaliteli ve güvenilir olan kaynaklardan önerilmesi, o sitenin güvenilir ve kaliteli olduğuna dair bir imaj oluşturulmasıyla yapılan çalışmalar site dışı SEO olarak adlandırılır. 

Google, gerçekten güvenilir kaynaklardan link yani referans alan internet sitelerini kaliteli olarak algılar. Bu mekaniklerden yola çıkılarak yapılan SEO çalışmaları, internet sitelerinin prestijini bir üst sıralara taşımanız için tasarlanır. 

 

SEO Avantajları Nelerdir?

Ürün ve hizmetleriniz hakkında yüzlerce ve hatta binlerce anahtar kelime olabilir. Anahtar kelimelerin neredeyse hepsi size satışa dönebilecek ziyaretçileri getirir. İnternet pazarlama kanalları içerisinde maliyet açısından da en hesaplı olan çalışmalar SEO çalışmalarıdır. 

SEO ile ürün ve hizmetleriniz ile ilgili yüksek sayıda organik ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Daha fazla satışa dönüşüm de SEO’nun avantajları arasındadır. SEO çalışmalarıyla elde edilen başarı neticesinde ilk sayfada sizi gören ve ziyaret eden kişiler diğer kanallardan gelen ziyaretçilere göre daha fazla süre internet sitenizde zaman geçirirler. Site içerisinde geçirilen süre ve sayfa dolaşım süreleri artmaya başladıkça arama motorları sitenizi daha değerli görmeye başlar ve yükselme süreci başlar. 

SEO çalışmalarının yararlarından faydalanabilmek için uzun soluklu bir çalışma içerisine girilmelidir. Arama motorlarının sürekli yenilenen yapısıyla uyumlu güncel SEO tekniklerinin profesyonel bir şekilde uygulanması da SEO çalışmaları sayesinde başarı elde edebilmeniz için dikkat etmeniz gereken diğer konular arasındadır. 

Projelerini Bize Söyleyin

Dijitalde birlikte büyüyelim