Performans Pazarlaması

...
Performans Pazarlaması
Performans Pazarlaması

Performans Bizim İşimiz

Doğru Pazarlama Stratejileri ile Gelirlerinizi Artırın!

Performans Bizim İşimiz

Performans Pazarlaması Nedir?

Performans pazarlaması çalışmaları, internet üzerinden satış hizmeti sağlayarak kullanıcılar ile etkileşim kurabilmenize imkan sağlar. Hedef kitlenizi dijital ortamda reklam içeriğiyle buluşturan, üyeliğe ikna edebilen ve indirme gerçekleştirebilmesini sağlayan performans pazarlaması teknikleri, reklam videolarınızın izlenmesi ve satın alma davranışlarının gerçekleşebilmesini de sağlar. 

Markanızın doğru mesaj stratejisi ile tanıtılması, zamanın daha verimli kullanılabilmesi gibi avantajları da olan performans pazarlaması, uygun maliyetler ile risk almadan pazar içerisinde yer alabilme noktasında sizlere destek verir.

Başarı odaklı olan şirketlerin tercih ettiği dijital pazarlama tekniklerini içeren performans pazarlaması, arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, sosyal medya reklamları, programatik reklamcılık ve platform reklamları gibi alt başlıklar altında ele alınır.

 

Arama Ağı Reklamları

Bilgiye ulaşabilmenin en kolay ve pratik yolu olarak tercih edilen arama ağları, performans pazarlaması için dijital platformlarda en fazla tercih edilen yöntemler arasındadır. En doğru mesajların hedef kitleye ulaştırılmasını sağlayan bu yöntem SEM ile bağlantılıdır. SEM (Search Engine Marketing) arama ağlarında markanızın görünür olmasını sağlar. Marka bilinirliğiniz artarken aynı zamanda kullanıcıların alışkanlıklarına göre pazarlama stratejisi geliştirebilmeniz mümkün olur. Markaya yönelik ilgi artırılabildiği gibi yeni kullanıcılara ulaşabilmek de arama ağı reklamları sayesinde gerçekleşir.

 

Görüntülü Reklamlar

Pazarlama araçlarında uzun ve sıkıcı metinler kullanmak yerine ilgi çekici görsellerin, hedef kitlenin dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz. Performansınızı pazarlayabilmesi için markayı daha bilinir hale getirebilmek, ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştirebilmek için görüntülü reklamları tercih edebilirsiniz. Yaratıcılığın önemli etkin olduğu görüntülü reklam seçenekleri, dijital pazarlama içerisinde sık sık tercih edilir. İnternet sayfaları arasında gezen kullanıcılar, görüntülü reklamlar vasıtasıyla markayı daha kolay fark ederler. Ayrıca satın alma davranışının gerçekleşmesi için de önemli bir adım atmış olursunuz. 

Sosyal Medya Reklamları

İnternet kullanıcılarının gün içerisinde en fazla vakit geçirdiği dijital ortamlar arasında yer alan sosyal medya platformları, performans pazarlaması için önemli kanallar arasındadır. Her yaş grubundan kullanıcıların önemli bir zamanını geçirdiği platformlar performans pazarlaması için etkin bir ölçümleme imkanı verir. Kullanıcıların özelliklerinin daha net bir şekilde belirlendiği sosyal medya ağlarında ürün ve hizmetin tanıtımı ile birlikte pazarlaması için de tasarlanan mesajlar, hedef kitlenize ulaşır.

 

Programatik Reklamcılık

Dijital dünyanın kişilerin yaşam standartlarına uyumlu olabilmesini sağlayan ve aynı zamanda pazarlamanın otomatik biçimde yapılmasını da sağlayabilen programatik reklamlar, hdef kitleye ulaşabilmeniz için sizlere pratik çözümler sunar. Bu yöntem sayesinde, reklam içeriğinin doğrudan kullanıcıya erişmesi için internet ortamındaki verilerin takip edilmesini sağlar. Hızı ve akıllı teknolojileri bir araya getiren programatik reklamlar, yayıncılar, reklam verenler ve ajanslar için de avantajlar sunar. 

 

Performans Pazarlaması Adımları Nelerdir?

Doğru kampanya kurgusunu hazırlamanız işinizi, sektörünüzü, rakiplerinizi tanımanızı sağlar. İhtiyacınız olan sonuçlar için hedef kitlenin belirlenmesi ve rakip analizi detaylı bir şekilde yapılır. 

Hedeflerinize sizleri ulaştıracak doğru dijital platformlarda doğru kampanyalar ve kurgular oluşturulur. Platform seçimi ve kampanya kurguları belirlendikten sonra profesyonel şekilde yönetimi ve takibi gerçekleştirilir. Daha sonraki adımlarda ise optimizasyon ve raporlama çalışmaları başlatılır. Optimizasyonlar devamlı olarak yapılarak performansınız artar ve temel hedeflerinize adım adım ulaşmaya başlarsınız. 

Dijital reklam kampanyalarınız hakkındaki bilgileri sizlere sunabilecek raporlar hazırlanır. Kampanyanızdaki veriler incelenerek KPI hedeflerinin neresinde olduğunuz net bir şekilde görebilirsiniz. Düzenli olarak hazırlanan raporlar ile mevcut kampanyalarınızın güncel durumunu öğrenebilir ve planlarınızı buna yönelik olarak gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. 

Projelerini Bize Söyleyin

Dijitalde birlikte büyüyelim