Dönüşüm Optimizasyonu

...
Dönüşüm Optimizasyonu
Dönüşüm Optimizasyonu

Beyler sakin...

Gelirlerinizi katlayarak artırmak ister misiniz?

Beyler sakin...

Dönüşüm Optimizasyonu (CRO)

Dönüşüm optimizasyonu, ziyaretçilerinizin sizin istediğiniz aksiyonları almasını sağlar. İş hedeflerinizin gerçekleşme oranlarını analiz ve test yöntemleriyle artırmayı hedefleyen çalışmaları içerir. 

İnternet sitenize yapacağınız değişikliklerin nasıl etkiler yaratacağını önceden bilmeniz ya da kendi hislerine göre sitede denenmemiş değişiklikler yapmanız bilimsel yöntemlere uygun değildir. Dönüşüm optimizasyonu hizmetlerinden yararlandığınız zaman toplanan veriler analiz edilir. Böylelikle çeşitli test senaryoları yaratılmış olur. Test senaryoları daha sonra potansiyel etki, uygulama kolaylığı ve önem derecesi gibi faktörlere göre değerlendirilir.

Kontrollü testler geliştirildikten sonra yayına alınır ve trafik kaynağı, mevsimsellik, kampanya değişiklikleri gibi faktörlerden arındırılır. Testlerden sonra çıkan sonuçlar tekrar analiz edilir ve meydana gelen pozitif sonuçların sitede kalıcı hale gelmesi için raporlanır.

Testlerde elde edilen varyasyonların beklenen etkiyi yaratabilmeme seçeneği de vardır. Fakat bu çalışmanın başarısız olacağı anlamına gelmez. Test sonuçları analiz edileceği zaman sonraki testler için önemli veriler de elde edilir. Bu veriler sonraki testlerde olumlu sonuçlar alabilme oranlarınızı doğrudan olumlu yönde etkiler. 

Dönüşüm optimizasyonu için veri ölçümleme altyapısı, analizler ve içgörüler, test ve hipotez geliştirme aşamaları son derece önemlidir. Yapılan tüm işlemlerin uzmanlar tarafından incelenmesi ve yorumlanması başarılı sonuçlara ulaşabilmek için son derece önemlidir. Yol haritası ve stratejiler çıkarılmadan yapılan çalışmalardan başarılı sonuçlar elde edebilmeniz mümkün değildir.

Etkisi yüksek olabilecek, uygulaması kolay ve gelecekteki yol haritanıza da ışık tutabilecek veriler sayesinde sizler de dönüşüm optimizasyonu çalışmalarından yüksek verimlilik alabilirsiniz. Yol haritalarınız öncelikli testlere göre yeniden şekillendirilebilir hale de gelir.

Projelerini Bize Söyleyin

Dijitalde birlikte büyüyelim