Veri Analizi

Data mı? Severiz...

Ölçümlenmeyen Hiç Bir Alan Bırakmayın!

Data mı? Severiz...

Web Analitik Nedir?

İnternet sitenizi büyütebilmek için yapacağınız her şeyi aynı zamanda ölçmeniz de gerekir. Tüm işletmeler başarılı olup olmadıklarını tespit edebilmek, işlerini büyütebilmek için neler yapılması gerektiğini bulabilmek için internet sitelerinin performansını ölçmek zorundadır. Ayrıca kendi iş modelleri için uygun olabilecek en önemli KPI’ların takibini de yapmak gerekir. Fakat çoğu firma bu konuda ihmalkar davranmaktadır. 

Türkiye’deki sitelerin büyük bir çoğunluğunda kararlar ölçümleme yapılmadan verilir. Siteniz için doğru kararlar alabilmek için verileri iyi bir şekilde anlamanız ve yorumlamanız gerekir. Bu noktada ise web analitik devreye girmektedir. 

Web analitik, internet sitenizdeki ya da uygulamanızdaki kullanıcıların davranışlarını daha iyi anlayabilmenizi sağlar. Veri ölçümleme ve analiz işlemlerini kapsayan web analitik, Google Analytics, Yandex Metrica, Amplitude, Mixpanel, Facebook Analytics gibi analitik platformları internet sitenizi ya da uygulamanızı ziyaret eden kullanıcıları size gösterir. Kullanıcıların kaç defa geri geldiği, kaç sayfa gezdiği, ne kadar gezdiği gibi kullanıcı eylemleri de tespit edilir.

 

Analitik Danışmanlığı Nedir 

Kullanıcı davranışlarından sizler için anlamlı sonuçlar elde edebilmek çok katmanlı bir iş ve süreçtir. Çoğu internet sitesinin ciddi veri toplama eksikliği vardır. Bu sebeple, ziyaretçilerinize dair fikirleriniz her zaman eksik olur. Kararlarınız da bu eksik bilgilere dayandığı için stratejilerinizde hata yapmanız olasıdır. 

Gerekli tetkiklerin yapılması ve analiz aşamasından önce KPI’ların göz önünde bulundurulması doğru bir ölçüm altyapısının ortaya çıkmasını sağlar. Böylelikle etiket yönetiminden zamanlanmış veri içe aktarılmasına kadar olan teknik çalışmalar gerçekleştirilir.

Sorularınıza cevap verebilecek, hedeflerinizi başarılı bir şekilde takip edebilmenizi sağlayabilecek periyodik raporlar işlerinizin güncel durumuna hakim olabilmeniz konusunda size destek verir. Uzun süre boyunca elde edilen veriler incelenir ve çıkarılan sonuçlar ile daha sağlam adımlar atılır.

Kampanya etiketlemesi, segmentasyon gibi özel konularda Google Analytics ile ilgili farklı sorunlarda sizlere destek verir.

Projelerini Bize Söyleyin

Dijitalde birlikte büyüyelim